کارگاه ماشین افزار1

 

 

یکی از مشکلاتی که ما دانشجویان صنایع با آن درگیر هستیم درس های  عملی و آزمایشگاهی است. زیرا دانشگاه محلی  برای  برپایی این جور کلاسها ندارد ومجبور است  دست به دامن دیگر دانشگاه ها شود مثلاٌ درسهای آزفیزیک 1و2 وآز شیمی  را ما در دانشگاه تهران گذراندیم (آز فیزیک 1و2 در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران واقع در امیرآباد وآز شیمی در خود دانشگاه تهران) که البته هر سه درس را ما مجبور شدیم در تابستان گذشته بگذرانیم چرا که به ما گفتند که اگر این سه واحد را در تابستان نگذرانیم امکان اینکه دیگر این سه واحد را ارائه دهند نیست و عقب می افتیم .ما نیز چون دانشجویان حرف گوش کنی بودیم قبول کردیم که البته این سه درس در ترم های بعد نیز ارائه شد و ما را براین داشت که دیگر برای حرفهای بعضی از مسئولین تره هم خرد نکنیم!! از مشکلات ما در این دانشگاه این بود که به ما به چشم یک موجود اضافی نگاه می کردند و در آن ابتدا خیلی بد با ما برخورد کردند بطوریکه در اولین جلسه با وجود اینکه از قبل هماهنگی ها انجام شده بود مارا به دانشگاه راه ندادند و بعد از نیم ساعت که ماعلاف شدیم  تازه اجازه ورود ما صادر شد،همه مسئولین آن دانشگاه از استاد گرفته تا کارکنان فکر می کردند ما دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی یا پیام نور هستیم و کلی به خاطر این طرز فکر ما را حرص دادند بالاخره هرچه که باشد ما در دانشگاه سراسری (غیرانتفاعی) درس می خوانیم آن هم در تهران و مهر وزارت علوم نیز بر روی کارت هایمان  نمایان است که این خود کلی ارزش دارد و باید برای  در نظر نگرفتن آن کلی حرص خورد.

برای ورود به خود دانشگاه تهران هم ما کلی بند و بساط داشتیم ،باید کارت دانشجویی خود را نشان می دادیم و بعد آن ها کارت ما را گرفته و گرو نگه می داشتند و بعد از اتمام کلاسها آنرا به ما برمیگرداندند،فقط هم می توانستیم از یک در خاص وارد شویم.

من نمی دانم دانشگاه که توانایی گرفتن یک رشته مهندسی را نداشت چرا این رشته را گرفت که این گونه ما را آواره این دانشگاه و آن دانشگاه شویم البته ما این را با خود مسئولین دانشگاه در میان گذاشتیم اما پاسخی که بتواند مارا قانع کند دریافت نکردیم.

این ترم هم که کارگاه ماشین افزار1 را داریم که در دانشگاه دخترانه شریعتی برگزار می شود و ما باید این همه راه را از انقلاب تا میدان بهمن  هر هفته طی کنیم. طبق اطلاعات ما و گفته مسئولین اول قرار بود کارگاه ها هم در دانشگاه تهران برگزار شود اما چون قیمت آن خیلی بالا بود ،مورد قبول دانشگاه واقع نشد و قرار است کارگاه ماشین افزار2 نیز در همین دانشگاه برگزار شود و ماهرترم از دانشگاه خودمان برای گذراندن یک واحد به دانشگاههای مختلف برویم،کی این سرگردانی ما تمام می شود خدا می داند......

/ 0 نظر / 62 بازدید